Partner hotelu:

Templářské sklepy
Hotel Chateau Zámek *** Čejkovice

Zámecká galerie vín - degustace a prodej vín

Zámecká galerie vín

Čejkovice a víno k sobě už odedávna neodmyslitelně patří. Obec Čejkovice leží v srdci vinařské oblasti Morava, v podoblasti velkopavlovické a rozlohou vinic ve svém katastru je dnes třetí největší vinařskou obcí v České republice. Vinice jsou rozděleny do 10 viničních tratí: Stará hora, Šatrapky, Odměry, Novosády, Díl u včelína, Niva hrbatá, Helezný díl, Noviny, Kontrbovce, Kostelnické.

Pro prezentaci místních vín byla v roce 2000 v prostorách vstupního, barokního křídla zámku otevřena Zámecká galerie vín. Návštěvníci zámku tak mají jedinečnou možnost porovnat na jednom místě vybraná vína z Čejkovic. Nabízíme vína zemská, jakostní a především jakostní s přívlastkem (kabinetní, pozdní sběry, výběry z hroznů, slámová, ledová, výběry z bobulí, výběry z cibéb) a také šumivá vína vyrobená klasickou metodou z produkce několika vinařství z Čejkovic a okolí.

Odrůdy vín

Aurelius, Děvín, Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Kerner, Neuburské, Müller Thurgau, Muškát moravský, Muškát ottonel, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé,Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín, Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené,
Agni, Alibernet, Andre, Ariana, Cabernet Franc, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Merlot, Modrý portugal, Neronet, Rubinet, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe.

Objednávka degustace

V případě zájmu o řízenou degustaci vín, doporučujeme provést její objednávku předem. Připravíme Vám různě obsáhlou degustaci podle Vašich přání, zkušeností a sil.

Objednávejte na:

director@swiss-service.com
Mobilní tel.: +420 603 148 067

Fotogalerie

Zámecká galerie vín
Zámecká galerie vín
Zámecká galerie vín
Zámecká galerie vín