Partner hotelu:

Templářské sklepy
Hotel Chateau Zámek *** Čejkovice

Čejkovice a okolí

Čejkovice - turistika

Obec Čejkovice leží na jižní Moravě, 40 km jihovýchodně od Brna a 15 km severozápadně od Hodonína v nadmořské výšce 205 metrů. Mezi zajímavá místa Čejkovic patří lokalita "Špidláky", oblast, která je od počátku 90. let zapsána v seznamu CHKO. Vyznačuje se rozmanitostí různých druhů vzácných a chráněných rostlin. Od května 2004 byla vyhlášena chráněným územím typu Natura 2000 ptačí oblast Hovoransko – Čejkovicko.

Čejkovice patří mezi obec s bohatou historií a kulturní tradicí. Mezi nejznámější památky patří vedle zámku, zachovalé templářské sklepení v délce 650m, kostel sv. Kunhuty a dům, ve kterém v letech 1856 – 1862 žil se svými rodiči Tomáš Masaryk, pozdější první prezident ČSR. Tento dům je jediným dochovaným domem v původním rozsahu, v r. 1990 byl zrekonstruován a dnes slouží jako muzeum.

Čejkovice a okolí jsou rájem cyklistů, k dispozici jsou značené cyklostezky, vedoucí převážně po málo frekventovaných cestách mezi vinicemi a vinnými sklepy. Rádi Vám poradíme s naplánováním trasy, cyklomapy jsou v prodeji v recepci hotelu.

Akce v Čejkovicích

Svatomartinská vína  2020 ZRUŠENO

Svatomartinská vína – slavnostní zahájení prodeje každý rok 11. listopadu v 11h na nádvoří zámku za účasti sv. Martina s ochutnávkou Svatomartinských vín, vyrobených členy sdružení vinařů Čtvrtečníci z Čejkovic od 11 do 14h. Vše probíhá venku, proto se teple oblečte. Svatomartinské menu v zámecké restauraci.

Příští termín: listopad 2021 (bude upřesněno)

Čejkovická vinná stezka

Čejkovická vinná stezka vybízí k jarní procházce nenáročným terénem, zelenajícími se vinicemi a ochutnávání vín v místech, kde vznikají. Zahájení s kolonou vinohradnických traktorů různých značek, typů a stáří před zámkem. Akce se koná vždy týden po Velikonocích.

Příští termín: 30. dubna až 2. května 2021

Vinné trhy

Prezentace čejkovických vinařství v prostorách Hotelu Zámek a v sále Sokolovny (naproti zámku), doprovodný program.

Příští termín: 4. - 6. června 2021

Den otevřených sklepů

Přijměte pozvání k putování po obci s návštěvou sklepů a vinařských provozů místních vinařství. Slavnostní zahájení proběhne na nádvoří zámku v 10 hodin. Nabité dojmy a zážitky můžete vstřebat večer při besedě u cimbálu. Akce se koná na konci letních prázdnin.

Příští termín: 27 - 29. srpna 2021

Cyklistika

Čejkovice a okolí jsou rájem cyklistů, k dispozici jsou značené cyklostezky, vedoucí převážně po málo frekventovaných, mírně zvlněných cestách mezi vinicemi a vinnými sklepy s krásnými výhledy do širého okolí. Rádi Vám poradíme s naplánováním trasy, cyklomapy jsou v prodeji v recepci hotelu.

Konibus

Okolí Čejkovic si můžete projet také s kočárem s koňmi (do 5-ti osob) nebo s konibusem (do 12-ti osob).

Krajem vodních ptáků

U Mutěnic se nachází rozlehlá soustava rybníků a vodních kanálů. Tato oblast je opravdovým rájem pro vodní ptactvo. Žije zde mnoho vzácných druhů. Toulejte se po březích a hrázích a třeba zahlédnete vodouše bahenního, rybáka obecného, pisíka obecného, zrzohlávku rudozobou, vodouše šedého, vodouše rudonohého, jespáka bojovného, kulíka říčního, čejku chocholatou, kukačku obecnou, lysku černou, kormorána velkého, potápku roháče, poláka chocholačku. Nad hlavami vám proletí čápi, volavky, divoké husy i rackové. Doporučujeme vzít si s sebou atlas ptáků a dalekohled. A možná v rákosí zahlédnete i bobra!

Golf

Pro ty, kteří si volné chvíle nedovedou představit bez několika povedených odpalů, je v okolí Čejkovic několik golfových hřišť.

Zajímavé cíle v okolí: